Aranżacje Łazienka

Szafki łazienkowe – ciekawe pomysły na aranżację

single-image

Szafki łazienkowe wpływają na wszystkie cechy naszej łazienki. Decydują zarówno o wyglądzie tego pomieszczenia, jak i naszej wygodzie w codziennym korzystaniu z niego. Przed wybraniem tego typu mebli warto dokładnie określić, jaki styl chcemy wprowadzić w łazience. Ważne jest również dopasowanie ich do dostępnej powierzchni użytkowej oraz innych elementów wyposażenia. Wybór idealnych szafek łazienkowych często nie jest prostą rzeczą. Przedstawiamy zatem kilka porad, które mogą być przy tym pomocne.
Jeśli ktoś posiada odpowiednio dużą łazienkę aby móc sobie na to pozwolić, to doskonałą propozycją będzie dla niego gotowy zestaw mebli. Takie zestawy są rzecz jasna bardzo zróżnicowane i posiadają odmienny skład. Zwykle należy do nich szafka umieszczana pod umywalką oraz większa, stojąca szafka z dwoma lub trzema poziomami. Bardzo ważne jest dobranie szafek odpowiednich do swoich potrzeb. Musimy określić, jak wiele akcesoriów łazienkowych i kosmetyków chcemy w nich przechowywać. Wybór tych mebli jest bardzo szeroki. Dostępne w sklepach szafki różnią się swoimi rozmiarami czy ilością schowków. Oczywiście, dobrze jeśli wybrane przez nas meble odznaczają się również ciekawym wyglądem.

Szafka pod umywalką

Doskonałą propozycją dla osób szukających rozwiązań oryginalnych i jednocześnie funkcjonalnych będzie szafka podwieszana pod nieco wydłużonym blatem umywalki. Pomieszczenie z takim zestawem prezentuje się bardzo ciekawie. Równocześnie jest to wygodne rozwiązanie które daje wiele dodatkowych możliwości, jak na przykład umieszczenie tam relingu na ręczniki.

Ciekawe pomysły na projekt szafek

Dla wielu ludzi problemem jest zbyt niskie mieszkanie. W takim przypadku lepiej nie montować tam szafek wiszących – nie jest to wówczas zbyt praktyczne. Dla naszych klientów przygotowaliśmy rozwiązanie, które w takich pomieszczeniach sprawdza się bardzo dobrze. Obejmuje ono szafkę z lustrem, które umieszczone są w środku pomieszczenia. Po obu stronach lustra znajdują się dodatkowe szafki. Taki układ nie tylko prezentuje się bardzo ciekawie i harmonijnie, ale jest również wygodny w codziennym użytkowaniu.
Aby dodatkowo wzbogacić pomieszczenie można wybrać szafki w różnych kolorach. Umieszczanie obok siebie silnie kontrastujących barw jest znanym zabiegiem w aranżacji wnętrz, który dobrze sprawdza się również w łazience. W przypadku mniejszych łazienek warto zdecydować się na jaśniejsze kolory, które wizualnie powiększają pomieszczenie.
Funkcjonalność to jedna z najważniejszych cech szafek łazienkowych. W przypadku mniejszych łazienek warto wybrać szafki wyposażone w wiele szuflad i schowków, które pomogą nam w zorganizowaniu całej przestrzeni. Im więcej udogodnień pozwalających na uporządkowanie wszystkich artykułów przechowywanych w łazience, tym lepiej. Przed zakupem należy też upewnić się, że wszystkie elementy szafki takie jak drzwiczki czy szuflady chodzą lekko i nie zacinają się. Od wszystkich tych cech zależy nasza codzienna wygoda i to, czy będziemy w stanie utrzymywać w naszej łazience porządek.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like