Baner dekoracja domu
Aranżacje Kuchnia

Jak znaleźć naprawdę wygodny hoker nie tylko do kuchni?

single-image
Baner dekoracja domu

Kuchnie otwarte na salon są niezwykle popularne. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że modne są hokery. Tym, co często wyznacza granicę między salonem a strefą kuchenną, jest wyspa bądź półwysep kuchenny. Aby przy takich elementach kuchni usiąść wygodnie, niezbędne są właśnie hokery. Są to podwyższone stołki barowe. Podpowiadamy, co warto wziąć pod uwagę, chcąc kupić naprawdę dobre hokery do kuchni.

Stołki barowe, które obecnie dostępne są w sprzedaży, mają rozmaite kształty i kolory. Wybierać można między prostymi modelami a tymi, które wyposażone w naprawdę solidne oparcie, a nawet podłokietniki. Również, jeśli chodzi o materiały, z których wykonuje się dzisiaj hokery, zadziwiają różnorodnością. Decydując się na zakup hokera do kuchni, należy jednak brać pod uwagę nie tylko wygląd, ale również wygodę.

Jak znaleźć naprawdę wygodny hoker?

Zacznijmy od tego, że najlepsza wysokość wyspy kuchennej to sto dziesięć centymetrów. Zapewni ona wygodę osobie, która przy niej stoi. Kiedy barek jest przedłużeniem dolnej zabudowy kuchennej, to jego wysokość wynosi na ogół dziewięćdziesiąt centymetrów. Wysokość hokerów uzależniona musi być od wysokości blatu. Trzeba pamiętać, że siedzisko powinno znajdować się około trzydzieści centymetrów poniżej blatu. Jeśli więc wyspa ma wysokość sto dziesięć centymetrów, postawić należy hoker o wysokości osiemdziesięciu centymetrów. Wybierając hoker, należy zwrócić uwagę również na miejsce, w którym ulokowana jest podpórka pod stopy. Optymalnie, kiedy znajduje się ona około czterdzieści centymetrów poniżej siedziska.
Wielkość siedziska, którą uznać można za najbardziej optymalną to 40x40cm. Hoker może mieć niskie oparcie, czyli takie, które zapewnia podparcie odcinkowi lędźwiowemu kręgosłupa. Dostępne są także modele z oparciem o regulowanej wysokości. Postawić można także na takie, które mają podłokietniki.
Trzeba pamiętać, że hokery różnią się również, jeśli chodzi o rodzaj podstawy. W zależności na to, jaki hoker wybierzemy, siedzisko może być obrotowe lub może mieć regulowaną wysokość.
Chcąc kupić hoker, nie można pominąć również tego, jak zamierzamy z niego korzystać. Trzeba się zastanowić czy na hokerze będziemy siedzieć jedynie kilka minut przy śniadaniu, czy zdecydowanie dłużej, na przykład wówczas, gdy będziemy chcieli zjeść obiad. Im dłużej zamierzamy jednorazowo korzystać z hokera, tym wygodniejszy model powinniśmy wybrać. Jednocześnie należy pamiętać, że komfort użytkowania uzależniony jest nie tylko od siedziska, ale również rodzaju podstawy. Hokery, które mają tylko jedną nogę, są na ogół ciężkie, a ich przesunięcie jest naprawdę trudne.

Jak kształt, kolor i styl?

Jeśli chodzi o styl, to też jest w czym wybierać. Najbardziej obszerna jest oferta hokerów nowoczesnych. Bez trudu uda się jednak znaleźć modele, które idealnie komponują się z wnętrzami klasycznymi i tymi w stylu rustykalnym.

Baner dekoracja domu

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like