Aranżacje Sypialnia

Jak wybrać komodę do sypialni?

single-image

Sypialnia to pomieszczenie, które musi z jednej strony pięknie wyglądać i oferować nam przytulny klimat, a z drugiej zapewniać maksymalną funkcjonalność oraz wygodę. Trzymamy tam zwykle sporo rzeczy, przez co musimy zadbać o meble, które pozwolą nam na zorganizowanie całej tej przestrzeni. Szukając mebli do tego pomieszczenia skupiamy się zwykle na łóżku. Jest ono oczywiście bardzo ważne, ale nie możemy zapominać, jak istotną rolę odgrywa tutaj komoda. To w niej przechowujemy rzeczy takie jak pościel czy ubrania, musi zatem być odpowiednio pojemna. Jest to również jeden z głównych mebli w sypialni, przez co w wielkim stopniu wpływa na wygląd tego pomieszczenia.

Idealne rozmiary dla komody

Wybór tych mebli jest obecnie bardzo szeroki. Niektóre modele są przystosowane do mniejszych pomieszczeń, ale znajdziemy również potężne komody o wielkiej pojemności i kilku szufladach. O ile większa komoda daje nam większe możliwości jeśli chodzi o utrzymywanie swoich rzeczy w porządku, o tyle nie zawsze możemy pozwolić sobie na taki mebel. Kupowanie ogromnej komody do niewielkiej sypialni nie ma sensu. Nawet, jeśli jakimś sposobem uda się nam ją upchnąć między innymi meblami to musimy pamiętać, że komoda potrzebuje dodatkowej przestrzeni na otwierające się szuflady oraz szafki.
Warto również z góry określić, jakie konkretnie rzeczy zamierzamy trzymać w naszej komodzie. Oczywiście, potrzeby mogą zmieniać się z czasem, ale dobrze jest wiedzieć, czy komoda potrzebna jest nam bardziej na ubrania, czy na przykład na elementy pościeli. W tym drugim przypadku musimy dysponować głębszymi i bardziej pojemnymi szufladami. Szerokość też jest bardzo istotna, szczególnie z punktu widzenia ubrań. Poszczególne elementy garderoby po złożeniu potrzebują określoną ilość miejsca. Warto brać to pod uwagę aby nie okazało się, że nie jesteśmy w stanie zmieścić naszych ubrań w wybranej przez nas komodzie.

Jaki materiał na komodę jest najlepszy?

Klasycznym materiałem jest oczywiście drewno. Meble drewniane są bardzo eleganckie i doskonale pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Trzeba przy nich liczyć się jednak z wyższymi cenami. Tańszą alternatywą są płyty meblowe, czyli płyty wiórowe, MDF i kilka innych podobnych materiałów. Kosztują one mniej i są równocześnie bardzo trwałe.

Komoda jako element aranżacji pomieszczenia

Komoda spełnia również ważne funkcje estetyczne. Musi dobrze wyglądać i pasować do stylu, jaki chcemy wprowadzić w danym miejscu. Na szczęście wybór jest tak szeroki, że zawsze znajdziemy komodę pasującą do konkretnego stylu. Dużą popularnością cieszą się masywne, drewniane komody które idealnie nadają się do klasycznych wnętrz. Z drugiej strony znajdziemy też meble o bardziej prostej formie i stonowanej kolorystyce, które przeznaczone są do nowoczesnego stylu.
Dobrze dopasowana komoda będzie bezcenna w utrzymywaniu porządku w sypialni. Warto wyznaczyć konkretne szuflady i szafki na określone rzeczy, jak części garderoby czy elementy pościeli. Dzięki trzymaniu się podstawowych zasad i założeń nigdy nie będziemy mieli problemów ze znalezieniem potrzebnych nam akurat rzeczy.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like