Ogród

Jak dbac o ogród? Porady i sztuczki.

single-image

Wielu z nas zadaje sobie pytanie jak dobrze dbać o ogród. Ogrodnictwo może być przyjemne hobby, a nawet źródłem dodatkowych dochodów dla Ciebie. Ogrodnictwo nie jest nauka rakiet, ale to wymaga pewnej wiedzy, tak, że nie kończy się utratą pieniędzy na słabo utrzymanych roślin i upraw. Ta lista porad powinna pomóc stać się bardziej udany ogrodnik.

Rosną przyprawy i ziół kuchennych w ogrodzie. Zioła są na ogół bardzo proste do wzrostu, a nawet mogą być wykonane, aby rozwijać się w polu okna lub wewnątrz puli. Jednak te łatwe rośliny są bardzo drogie, aby kupić w sklepie. Ich rozwój może zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy.

Przyciągnij motyle i kolibry do ogrodu. Niektóre rośliny są bardzo atrakcyjne dla motyli i kolibrów ze względu na ich nektar. Kolibry wydają się faworyzować każdy kwiat, który jest w kształcie trąbki, zwłaszcza jeśli jest różowy, czerwony lub fioletowy. Przykładami są Honeysuckle, fuksja i Monarda. Motyle jak płaskie, Daisy-jak kwiaty, takie jak chryzantemy, Astry i conefobniża. Wybierz słoneczną pozycję, ponieważ zarówno motyle, jak i kolibry doceniają ciepło.

Upewnij się, aby wybrać odpowiednie nasiona do lokalizacji i strefy. Niektóre uprawy rosną lepiej w niektórych lokalizacjach. Pakiety nasion zwykle mają informacje dotyczące stref USDA. Informacje dotyczące USDA Plant hardiness stref jest również dostępny online. Dobrym przykładem tego jest rosnące pomarańcze w cieplejszych klimatach i jabłka w chłodniejszym klimacie.

Jak nawozić glebę aby skutecznie zadbać o ogród?

Aby zapisać kolana od zużycia ogrodnictwa, inwestować w niektóre podkładki pod kolana, jeśli ogród zawiera wiele roślin o niskim wzroście. Ogrodnictwo ma być relaksujące i przyjemne; nie chcesz, aby zakończyć każdą sesję ogrodnictwa z bolącym, pulsujący kolana. Poduszki kolana z parą ogrodnicze poduszki kolana.

Osady soli mogą tworzyć nieestetyczne ślady na glinianych doniczkach. Aby łatwo usunąć depozyty wody mix, tarcie alkoholu i białego octu w równych częściach i spray na garnki. Peeling z plastikową podkładką lub szczoteczką i pozostawić do całkowitego wyschnięcia garnka. Gdy pula jest sucha, jesteś gotowy do zakładu.

Należy rozpocząć sadzonki grochu w pomieszczeniu zamiast sadzenia je na zewnątrz prawo na początku. Nasiona, które są sadzone w pomieszczeniu będzie cieszyć się doskonałą kiełkowanie. Sadzonki będą rosnąć silniejszy i wytrzymać ataki z szkodników i chorób o wiele lepiej. Kiedy te rośliny grochu są solidne, można umieścić je na zewnątrz w ogrodzie.

Dowiedz się najlepszy czas zbiorów dla każdego warzywa. Każda odmiana Veggie ma idealne ramy czasowe do zbierania, więc ważne jest, aby je złapać, gdy ich smaki szczyt. Zbioru cukinii najlepiej jest zrobić, gdy są one małe i groszek dziecko powinny być zbierane, gdy są młode. Przeciwieństwo jest prawdą pomidorów. Smakują najlepiej, jeśli pozwolisz im dojrzewać na winorośli tak długo, jak to możliwe. Trochę czasu, aby dowiedzieć się o najlepszy czas zbiorów warzyw, które rosną.

Aby upewnić się, że dostajesz krawędź poziomą podczas przycinania krzewów, użyj kawałka liny lub linii. Po prostu Przymocuj linę do dwóch kawałków na przybliżonej wysokości, którą chcesz być na krzew. Widząc krzew wzdłuż tej linii prostej sprawi, że łatwo sprawdzić, czy to poziom na pierwszy rzut oka.

Jeśli uprawiasz ekologiczne ogrodnictwo, spróbuj użyć sody oczyszczonej, aby zapobiec tworzeniu się pleśni na rośliny. Wystarczy wymieszać jedną łyżkę sody oczyszczonej z pół łyżeczki łagodnego mydła w płynie i dodać do galon wody. Podczas wilgotnej lub wilgotnej pogodzie spryskać rośliny, które są podatne na sypkich pleśni z tej mieszanki co tydzień. Niewykorzystana mieszanina nie może być przechowywana i wykorzystywana później.

Stwórz serię ogrodu „pokoje”. Czasy kwadratowego trawnika z otaczającą granicą już dawno minęły. Ogród może zaoferować wiele więcej, tworząc różne obszary do zbadania. Patio jest po prostu przedłużeniem Twojej wewnętrznej przestrzeni życiowych. Dodaj altana na końcu patio, prowadzące do innego pokoju na świeżym powietrzu. Może to być plac zabaw dla dzieci lub mały ogród warzywny, lub ziołowy. Stwórz miejsca siedzące pod drzewem lub położone pomiędzy krzewami. Dodaj element zaskoczenia, na przykład unikalną rzeźbę lub kawałek dużej ceramiki. Pozwól, aby Twój ogród odzwierciedlał Twoją osobowość!

Stwórz żywe ściany w ogrodzie. Ściana żywa może przyjmować wiele form: może być tak wysoka lub niska, jak chcesz, nieformalna lub formalna, pojedyncza roślina lub utworzona z wielu roślin. Ściana Forsythia, liliowy lub róż oferuje kwiaty na poziomie oczu i zapach. Niektórzy ludzie lubią wygląd formalnego, przycięte zabezpieczenie Privet lub Boxwood. Wiele krzewów kwitnących może być dostosowany do tworzenia żywopłotu, takich jak Hebe, Abelia lub diosma. Dla istniejących struktur, takich jak ogrodzenia lub krata, winorośli, takich jak Clematis lub porannej chwały może pokryć go w sezonie, oferując żywy wyświetlacz koloru pionowego.

Powinieneś dostać lampę cieplną, aby ogrzać rośliny w miesiącach zimowych, jeśli rosną kryty ogród. Rośliny potrzebują stałej temperatury około 65 stopni. To może być drogie, aby utrzymać dom lub mieszkanie w tej stałej temperaturze. Lampa ciepła jest tani i tani sposób, aby dać rośliny ciepło, które muszą rosnąć.

Jeśli musisz chronić swoje rośliny w swoim organicznym ogrodzie przed mrozem albo na początku sezonu lub pod koniec sezonu, oto wielki oszczędny sposób na pokrycie ich. Dzbanki mleka, butelki Soda i inne plastikowe pojemniki można znaleźć w domu są idealne do ochrony cennych roślin przed ostrym mrozem.

Regularnie czyścić upadłe liście z ekologicznego ogrodu. Staraj się chodzić po ogrodzie co najmniej raz w tygodniu i odebrać martwe liście. Martwe liście są jak wielki znak powitalny dla choroby i szkodliwych bakterii. Usunięcie ich z ogrodu pomoże zapobiec potrzebie stosowania pestycydów.

Jak widać, istnieje wiele bardzo przydatnych wskazówek, które mogą pomóc Ci uzyskać lepsze wyniki. Wymaga to dużo pracy i cierpliwości, ale to będzie warto w końcu. Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, jesteś na drodze do stania się bardziej udany ogrodnik.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like