Uroda

Domowe sposoby na wypadanie włosów

single-image

Nadmierne, wzmożone wypadanie włosów to problem, z którym boryka się wiele osób. Przyczyny mogą być bardzo różne: od kwestii zdrowotnych, przez stres i dietę ubogą w składniki odżywcze, po niewłaściwą pielęgnację. Na szczęście zastosowanie się do kilku wskazówek może pomóc rozwiązać problem.

Wcierki na wypadanie włosów

Jednym z popularnych i łatwych do przeprowadzenia w domu zabiegów jest stosowanie wcierek do włosów. Kosmetyki tego typu często zawierają roślinne i ziołowe wyciągi (np. z kozieradki lub pokrzywy), które wzmacniają cebulki włosów i pobudzają wzrost tzw. baby hair.

Na pobudzanie wzrostu włosów korzystnie wpływają także masaże skóry głowy. Można je wykonywać np. podczas aplikowania wcierek. Taki domowy zabieg pobudza krążenie krwi odpowiedzialnej za transport tlenu i składników odżywczych. Dodatkowo to świetny sposób na relaks i zmniejszenie bólów głowy.

Dieta przeciwko wypadaniu włosów

Powszechnie wiadomo, że dieta ma ogromny wpływ na stan naszej skóry, włosów i paznokci. Niestety w dzisiejszym zabieganym świecie często nie udaje nam się odpowiednio dbać o dobrze zbilansowany i urozmaicony jadłospis. Nadmiernie wypadające włosy mogą być sygnałem, że czas się przyjrzeć naszemu menu. Warto szczególnie zadbać o odpowiedni poziom żelaza, cynku, selenu i potasu. Ważne są także witaminy: A, B, C i E.

Suplementy diety na wypadanie włosów

Często stosowanym rozwiązaniem przy problemach z wypadającymi włosami są suplementy diety. W ich składzie znaleźć można m.in. skrzyp polny, pokrzywę, olej z wiesiołka, cynk czy witaminy z grupy B. Suplementację warto jednak poprzedzić badaniami i konsultacją z lekarzem.

Alternatywą dla suplementów mogą być herbaty i napary ziołowe. W walce z nadmiernym wypadaniem włosów pomóc może picie naparów m.in. z pokrzywy, skrzypu polnego, dziurawca czy brzozy. Aby zobaczyć efekty, ważna jest systematyczność. Dodatkową zaletą ziół jest to, że na ich bazie można przygotować także domowe kosmetyki np. płukanki do włosów.Jeśli włosy wypadają w dużych ilościach, a domowe sposoby nie rozwiązują tego problemu, to bezwzględnie powinniśmy się udać do lekarza. Ta dolegliwość może być sygnałem świadczącym o problemach zdrowotnych np. z tarczycą. W takiej sytuacji bez wdrożenia odpowiedniego leczenia trudno będzie przywrócić włosom gęstość i objętość. Kompleksowe działanie (leczenie, dieta, kosmetyki) pozwoli znów cieszyć się piękną fryzurą.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like