Aranżacje

4 złe nawyki, które powodują chaos w domu

single-image

Kosz na pranie z pokrywką, wieszaki na ubrania w odpowiednich miejscach i inne sztuczki pomogą Ci się ich pozbyć.

Mimo wszelkich prób zorganizowania przestrzeni, nasze wysiłki często dość szybko spełzają na niczym. Spójrz na komodę w przedpokoju, która jest wiecznie zagracona broszurami reklamowymi i rachunkami za prąd, albo na fotel w salonie, który jest prawie niewidoczny z powodu sterty ubrań.

Aby Twój dom stał się czystszy i ładniejszy, zastanów się przez chwilę, co robisz i pozbądź się tych pozornie nieistotnych, ale podstępnych nawyków.

Chaotyczne wyrzucanie papierków

Twoje skrzynki pocztowe są często zapchane zbyt dużą ilością papieru, ale nie wszystkie z nich są naprawdę ważne lub potrzebne. Niektórzy od razu segregują te stosy, inni zostawiają je leżące w mieszkaniu, obiecując, że wyrzucą te bezużyteczne listy i ulotki kiedy indziej.

Jeśli należysz do drugiej kategorii, wyrób sobie nawyk układania dokumentów w jednym miejscu. Możesz też umieścić kosz w miejscu, w którym zwykle zostawiasz ogłoszenia, ulotki i inny papierowy spam. W ten sposób na pewno pozbędziesz się ich w odpowiednim czasie.

Wyrzucenie wszystkiego do szafki

Jest to jeden z „klasycznych” nawyków domowych: w każdej niejasnej sytuacji po prostu załaduj rzeczy do szafy. Taki nawyk nie pomaga jednak w organizacji przestrzeni i uporządkowaniu rzeczy, a czasami może nawet utrudnić znalezienie tego, co jest potrzebne.

Spróbuj zastosować inne podejście i wypełnij swoją szafę poręcznymi organizerami, nie tylko na górnych, ale także na dolnych półkach. Nie można po prostu odkładać rzeczy na półkę, więc być może trzeba będzie wybrać to, co jest potrzebne.

Rzucanie ubrań na krzesło w sypialni

Po ciężkim dniu wielu z nas jest zbyt leniwych, aby delikatnie powiesić wszystko i schować w szufladach. Dlatego też zostawiamy ubrania na krześle lub fotelu.

Aby rozwiązać ten problem, należy kupić kosz na bieliznę z pokrywą. Gdy odwiedzają Cię goście, możesz ukryć brudną odzież przed wzrokiem, a kiedy indziej możesz trzymać kosz z otwartą pokrywą i wrzucać do niego pranie. Docenisz tę metodę szczególnie wtedy, gdy będziesz czuł się tak zmęczony, że nie będziesz w stanie nawet podnieść pokrywki. Pamiętaj, tylko aby umieścić kosz w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu.

Jeśli częściej rzucasz na krzesło ubrania, które zamierzasz ponownie założyć, umieść kilka wieszaków w miejscach, w których zwykle zmieniasz ubrania. Utrzymanie porządku jest o wiele łatwiejsze, gdy masz pod ręką potrzebny przedmiot.

Kupowanie rzeczy, na które nie ma miejsca

Jeśli Twoja kuchnia, salon, sypialnia lub pokój dziecka stają się coraz mniejsze i mniejsze, być może nadszedł czas, aby zwalczyć zamiłowanie do zakupów.

Prosta zasada: to, co kupujesz, powinno zastąpić to, co już masz. Kupno nowego swetra oznacza oddanie jednego ze starych na cele charytatywne. To dobry nawyk, który można wyrobić, nie zagracając sobie przestrzeni.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like