Stół , piasek i magnetyczna kulka

Naprawdę świetna sztuka kinetyczna mająca postać stołu lub lawy została stworzona przez Bruce’a Shapiro. Po tym jak 25 lat temu porzucił praktykę lekarską, całkiem niedawno postanowił stworzyć coś, czego jeszcze nikt wcześniej nie stworzył w świecie mebli – połączył mebel ze sztuką rzeźbienia w piasku. Metalową kulką.

Syzyf – „The Sisyphus”  – kinetyczny stół

Tak właśnie nazywa się projekt,  inspirowany, według Bruca Shapiro – twórcy projektu,  mitologiczną opowieścią o Syzyfie, postaci przeklętego człowieka skazanego  na wieczne pchanie głazu pod górę, tylko po to aby tuż przed szczytem głaz stoczył się na ziemię. Pragnąc osiągnąć cel przedstawienia nieskończoności, Shapiro użył do projektu maszyn CNC i metalowych prowadnic, oraz  magnesu w postaci kulki, która rysuje kojące i hipnotyczne wzorce na tafli,  całej złożonej z ziarenek piasku.
Faktycznie od momentu włączenia,  tworzenie przez kulkę hipnotycznych wzorów pod w piasku może trwać w nieskończoność. A wszystko to odbywa się, pod hartowaną szybą.
Wewnątrz ławy lub wewnątrz stołu.

Dodatkowo jasność oświetlenia wewnątrz stolika,  można regulować smartfonem lub komputerem stacjonarnym, wystarczy połączyć się z ławą lub stolikiem za pomocą  komputera za pośrednictwem sieci wi-fi. Twórca zapowiada też oprogramowanie do tworzenia własnych wzorów.

Całość faktycznie, trzeba przyznać robi spore wrażenie. Faktycznie w połączeniu z muzyką może to być bardzo kojący element każdego wnętrza.

5-271

6-3